21.07.2014 22:25

Značenie trasy 1. časť

Barborská cesta sa pomaličky stáva realitou...Označili sme už približne 11 km z celkovej trasy.

 
Pracovný tím projektu Barborská cesta má za sebou už 2. víkend značenia. Kým cez prvý víkend boli chystané a vyrezávané veže ako smerovníky pri jednotlivých zastaveniach, tento víkend sa začalo už so značením.
V priebehu víkendu 12.- 13. 7. 2014 sa ako prvý pustil do práce Janko z Krupiny, ktorý vyrezal z dreva prvý prototyp veže slúžiaca ako smerovník. Prvá veža bude umiestnená pri začiatku výstupu na Pustý hrad.
Cez týždeň sa potom dokončila ďalšia a ďalej sa pracuje na ostatných vežiach.
 
Minulý víkend 19. -20.7. sa pracovalo na príprave značiek a značkovaní trasy. V sobotu sa pripravovali značky z dubových odrezkov zo Zvolenskej píly. Aj keď dobrovoľníkov bolo len zopár, ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta.

Pre našich šikovných dobrovoľníkov sme pripravili bohaté pohostenie vďaka proviantu od pána predsedu BBSK Mariana Kotlebu.

Do konca víkendu sme úspešne označili časť trasy od Ostrej Lúky, popri prameni Medokýš, cez Pustý hrad až do Zvolena. Celková vzdialenosť už označenej trasy je 11 km.

So značkovaním a čistením chodníkov samozrejme pokračujeme ďalej. Do konca prázdnin je k dispozícii tábor Barborskej cesty, kde sme pre dobrovoľníkov pripravili okrem pohostenia, pracovných nástrojov, vojenského stanu aj veľa dobrej nálady a príležitosť spraviť pre náš kraj niečo užitočné. Každý noví priaznivec/dobrovoľník je srdečne vítaný. V prípade, že by ste sa radi zapojili do nášho projektu, máte nejaké nápady čo spraviť a ako to vymyslieť, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na 0915 984 450 alebo na info@terramontanae.sk.

 

—————

Späť


Kontakt

OZ Banský Región - Terra Montanae

ul. Jula Horvatha 911/52, 967 01 Kremnica

0905 548 652